Zniszczenie smartfona w wyniku upadku to nie koniec świat

Spora większość nowoczesnych telefonów to smartfony z dotykowymi wyświetlaczami. Producenci montują do spersonalizowanych maszyn coraz większe ekrany, a jak wiadomo, większy ekran to zwiększone niebezpieczeństwo uszkodzenia ekranu, a także związanego z nim modułu dotykowego.

Upadek smartfona stwarza szybsze bicie serca posiadacza. Priorytetowo, kiedy upadnie wyświetlaczem do dołu. W ogromnej liczbie przypadków, taka sytuacja wiąże się z rozbiciem ekranu , a oprócz tego awarią panelu dotykowego. Na szczęście, to wcale nie oznacza, że aparat nie nadaje się już do użytku i należy go wyrzucić. Wymiana ekranu jest możliwa i nie jest to czynność bardzo skomplikowana. Wykonują ją inni ludzie zajmujący się serwisowaniem i naprawą telefonów, a ich usługi są dostępne praktycznie w każdym mieście. Nie będzie także dylematu, kiedy okaże się, że dotyk nie reaguje. Niestety w większości sytuacji dotyk jest połączony bezpośrednio z ekranem, przez co koszty naprawy w ten sposób rosną. Jest to celowy zabieg producentów, żeby serwisować uszkodzone smartfony po wyższych cenach. Warto dodać, że w większości przypadków, zbity wyświetlacz nie jest objęty gwarancją, jako uszkodzenie mechaniczne spowodowane przez użytkownika sprzętu.

Upadek w każdej chwili może uszkodzić też obudowę. W tym Wam zmiana obudowy smartfona, wydaje się być rzeczą najprostszą , a oprócz tego najmniej problemową.

W jaki sposób zatem widzimy, w takich sytuacjach posiadamy możliwość złagodzenia skutków tych przykrych zdarzeń losowych i po naprawie nadal cieszyć się korzystaniem ze smartfona.

Więcej treści: dotyk nie reaguje.

FacebookTwitterGoogle+Share

One thought on “Zniszczenie smartfona w wyniku upadku to nie koniec świat

Dodaj komentarz