Sprzęt kardiologiczny – holter ekg

Nie ulega wątpliwości, że każdy gabinet kardiologiczny powinien być wyposażony głównie w profesjonalny sprzęt, zarówno diagnostyczny jak także zabiegowy. Holter ekg to podstawowe urządzenie wykorzystywane w diagnostyce w kardiologii, które pozwala na monitorowanie czynności elektrycznej mięśnia sercowego w okresie co najmniej 24 godzin, najczęściej jednakże takie badanie jest przeprowadzane przez kilka dni, ażeby kardiolog zabrał jak najwięcej cennych informacji.
Holtery do ekg – co warto mieć świadomość tego?
Głównie trzeba podkreślić, że w sklepach medycznych znajdziemy szeroki wybór sprzętu przeznaczonego w głównej mierze do diagnostyki kardiologicznej, a więc urządzenia cieszące się bardzo dużym zainteresowaniem takie jak holter ASPEL.

Należy podkreślić, że jest to sprzęt medyczny który umożliwia na wykonanie podstawowych analiz EKG w bardzo krótkim czasie, co więcej umożliwia także przeprowadzenie analiz efektywnych, które dotyczą na przykład analizy pracy rozrusznika serca. Jest to urządzenie, które daje możliwość też analizowanie arytmii, która może mieć zarówno podłoże komorowe, jak również nadkomorowe. Co więcej kardiolog ma dostęp do zapisu EKG niezwłocznie po zrealizowaniu analizy. Warto być świadomym o tym, że jest to urządzenie, które składa się z różnych podzespołów, w głównej mierze takich jak rejestrator holtera ASPEL. Jest to też bateria alkaliczna, elektrody jednorazowe, oprogramowanie z kluczem zabezpieczającym. A dodatkowo można zamówić też urządzenie z wyposażeniem dodatkowym.

Zobacz również: Holter ekg.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz