Sprzęt dla niepełnosprawnych

Schody i krawężniki to najczęściej spotykana bariera architektoniczna. Stanowią wyzwanie nie tylko i wyłącznie dla osoby niepełnosprawnej, ale również dla jej opiekuna. Na rynku dostępne są schodołazy, które zapewniają bezpieczeństwo zarówno osobie na wózku inwalidzkim, jak i opiekunowi, która ją transportuje.

Schodołazy osobowe występują w wielu opcjach. Właściwie każdy może wybrać taki model, jaki będzie dla niego najbardziej świetny. Schodołazy osobowe różnią się udźwigiem, wagą, możliwością transportu na specjalnym krzesełku, wózku inwalidzkim lub wózku dziecięcym. Dobrą właściwością tego sprzętu jest to, że sprawdza się także na wąskich klatkach schodowych.
Podobne do schodołazów osobowych, są krzesła ewakuacyjne. Są o sporo lżejsze i bardziej poręczne. Nie można na nich zamontować wózka inwalidzkiego, mają załączone własne siedzisko z podłokietnikami. Łatwe modele nie mają własnego napędu, niemniej jednak niektóre krzesełka ewakuacyjne mają napęd elektryczny.
Inną opcją schodołazów są schodołazy towarowe. Przydatne, kiedy powinno się wnieść lub znieść ciężkie meble i inne przedmioty. Gwarantują bezpieczny transport bez obciążania stawów i kręgosłupa. Schodołazy towarowe przydają się podczas przeprowadzek, remontów czy dostaw sprzętów AGD. Dobrze sprawdzają się w nawet w małych klatkach schodowych.
Sprzęt do transportu osób i produktów to przede wszystkim bezpieczeństwo. Eliminuje się ryzyko upadku, ześlizgnięcia, potknięcia, a co za tym idzie – uszkodzenia osoby transportowanej lub rzeczy. Schodołazy towarowe i schodołazy osobowe w znacznym stopniu odciążają kręgosłup i stawy osób obsługujących sprzęt. Dzięki temu mogą one dłużej cieszyć się lepszym zdrowiem.

Polecana strona: skutery elektryczne inwalidzkie.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz