Nowoczesna ortodoncja

Ortodoncja to dziedzina stomatologii skierowana na diagnostykę i leczenie problemów stomatologicznych związanych z ustawieniem i funkcjonalnością zębów. To dział stomatologii poświęcony leczeniu wad zgryzu, wad szczękowo-twarzowych oraz korekcji nieprawidłowości zębowych. Ortodoncja nawet znaczy „wyprostowanie zęba”.

Zabiegi ortodontyczne projektuje się u pacjentów w każdym przedziale wiekowym zarówno ze względów profilaktycznych, jak i estetycznych. Leczenie ortodontyczne zwykle rozpoczyna się od konsultacji z ortodontą. W trakcie tej wizyty ortodonta omówi Twoje indywidualne kłopoty stomatologiczne i zaleci najbardziej odpowiedni rodzaj leczenia. Ta kategoria stomatologii zajmująca się m.in. korekcją zębów i ich wyrównaniem. Frazę „ortho” znaczy proste, poprawne lub prawidłowe; „dontikos” znaczy prostować. Ortodoncja obejmuje różnorodne techniki stosowane do korygowania problemów stomatologicznych, takich jak wady zgryzu (niewspółosiowość), zgryz krzyżowy.
W naszym kraju leczenie ortodontyczne podlega częściowej refundacji do 12 roku życia (stałe aparaty ortodontyczne nie są refundowane), powyżej 13 roku życia wszystkie świadczenia ortodontyczne są płatne.
Ortodoncja przeszła długą drogę od własnego powstania. Wczesne techniki ortodontyczne polegały na użyciu metalowych drutów i zamków do przesuwania zębów we właściwej pozycji. Obecnie istnieje sporo bardziej wyrafinowanych technik ortodontycznych, które są skuteczniejsze i delikatniejsze dla zębów. Nowoczesna ortodoncja poprawiła opiekę stomatologiczną nad pacjentami, pomagając zapobiegać utracie zębów, poprawiając estetykę uśmiechu i poprawiając ogólny stan zdrowia jamy ustnej.

Zobacz więcej: niewidoczna ortodoncja katowice.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz