Profesjonalna wycena spółki – usługi

Biura aktuarialne zajmują się w głównej mierze wyceną finansową, ale także aktuarialną, która może do dotyczyć między innymi wyceny rezerw wykorzystanych na świadczenia pracownicze. Warto pamiętać o tym, że biuro aktuarialne to w głównej mierze wycena rezerw wykorzystanych na odprawy emerytalne, rentowe, świadczenia medyczne przejazdowe delegacyjne czy też ekwiwalenty energetyczne.
Usługi biura aktuarialnego – w jakich sytuacjach skorzystać?
Nie ulega wątpliwości, że istnieje realnie sporo sytuacji, w których warto zgłosić się do biura aktuarialnego, które oferuje kompleksowe oraz precyzyjne usługi w zakresie wyceny finansowej oraz aktuarialnej.

Powinniśmy mieć świadomość, że jest to w głównej mierze wycena znaku towarowego, ale także innych wartości niematerialnych oraz prawnych, a zatem np takich jak patenty czy też relacje z klientami. A dodatkowo, takie firmy specjalizują się także w analizie oraz ocenie projektów majątkowych restrukturyzacyjnych czy też modernizacyjnych. Aktuariusze zajmują się też opracowywaniem modeli finansowych czy także wyceną firm oraz spółek na rzecz sądów. Nie powinno więc być zaskoczeniem, że wycena aktuarialna to usługa, z której korzysta sporo firm, między innymi w trakcie toczącego się procesu upadłościowego likwidacyjnego czy również preferencje wprowadzenia optymalizacji podatkowej do firmy. Niemniej jednak takie wyceny powinny być również realizowane w sytuacji planowania transakcji kupna lub sprzedaży całej firmy albo tylko jej części. Aktuariusze dokładają starań, aby proces wyceny przebiegł bardzo szybko.

Zobacz także: wycena marki.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz