Na czym polega frezowanie pod ogrzewanie podłogowe?

Ogrzewanie podłogowe cieszy się narastającym zainteresowaniem. Ta popularność jest wynikiem korzyści, jakie wynikają z wykorzystania tego typu systemu grzewczego. Przede wszystkim ciepło jest równomiernie rozprowadzane po całym pomieszczeniu, zapewniając domownikom komfort termiczny.

W mieszkaniach z ogrzewaniem podłogowym zapewniona jest właściwa wilgotność powietrza, co prowadzi do ograniczenia rozprzestrzeniania się kurzu oraz roztoczy. Rezygnując z kaloryferów, zyskujemy też ciut dodatkowej przestrzeni, co ma szczególne znaczenie w przypadku małych pomieszczeń. Ciekawym rozwiązaniem jest ogrzewanie podłogowe frezowane, które pozwala na szybkie zamontowanie systemu grzewczego bez prowadzenia wyrafinowanych prac budowlanych.
Ogrzewanie podłogowe frezowane – co należy wiedzieć przed montażem?
Przede wszystkim ten rodzaj ogrzewania może być stosowany w budynkach już ukończonych i zamieszkałych. Pozwala to frezowanie pod ogrzewanie podłogowe, które polega na wycinaniu mniej więcej dwucentymetrowych tuneli w wylanej już posadzce. W takich rowkach umieszcza się następnie rury rozprowadzające ciepło i podłącza tak przygotowany system do kotłowni. Ogromną dużą zaletą tego rozwiązania jest szybkość wykonywania prac, dzięki temu, że nie powinno się skuwać całych posadzek. A dodatkowo, ogrzewanie podłogowe frezowane jest całkowicie wydajnym i komfortowym rozwiązaniem. Nie powinno się się zatem obawiać, że coś po instalacji nie będzie działać prawidłowo. Prace nie powodują zabałaganienia pomieszczenia, ponieważ pył powstający w czasie frezowania jest zasysany przez specjalny odkurzacz.
Dodatkowe informacje: frezowanie pod ogrzewanie podłogowe.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz