Korzyści z ogrzewania podłogowego frezowanego

Istnieje wiele rozwiązań w ramach systemów grzewczych. Tradycyjnie są stosowane kaloryfery, jednak cyrkulacja powietrza w takich pomieszczeniach powoduje, że można wydzielić strefy ogrzane w różnym stopniu. W dodatku niska wilgotność sprawia, że łatwo rozprzestrzenia się zarówno kurz jak i roztocza.

Jest to zjawisko szkodliwe dla zdrowia, szczególnie w przypadku osób z alergiami. Nowoczesnym sposobem na ogrzewanie domu jest tak zwane ogrzewanie podłogowe frezowane.
Ogrzewanie podłogowe – na czym polega?
Ogrzewanie podłogowe to system oparty na rurkach rozprowadzających ciepło, które są instalowane w podłodze. Odznacza się dwa rodzaje instalacji w ramach tego systemu grzewczego, a mianowicie instalację wodną oraz suchą. W przypadku ogrzewania podłogowego wskazane jest, by używać materiały świetnie przewodzące ciepło, np wylewkę anhydrytową lub pianobeton. Najnowszym wyjściem jest ogrzewanie podłogowe frezowane, które nie wymaga skuwania posadzek. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu techniki frezowania. Prócz tego, frezowanie pod ogrzewanie podłogowe jest procesem szybkim i nie sprawia uwalnianie do powietrza pyłu powstającego w czasie prac. Frezowanie to po prostu wycinanie rowków w już wylanej podłodze. W takich tunelach umieszcza się rury sytemu grzewczego i podłącza do źródła zasilania. Jest to więc metoda, dzięki której nie trzeba skuwać całych podłóg, a po zamontowaniu rurek ponownie ich zalewać. To praktyczne rozwiązanie cieszy się rosnącym zainteresowaniem, ponieważ jest nie tylko i wyłącznie szybkie, niemniej jednak także bardzo funkcjonalne.
Warto zobaczyć: frezowanie pod ogrzewanie podłogowe.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz