Jak zdobyć uprawnienia w branży budowlanej?

Jeżeli pragniemy zwiększyć swoje szanse na podwyżkę czy też dostanie lepszej pracy to z pewnością warto inwestować w swój rozwój, a więc uzyskiwać nowe umiejętności oraz kompetencje. Trzeba wspomnieć o tym, że uprawnienia budowlane wydawane są w postaci wyborów komisji kwalifikacyjnej polskiej izby Inżynierów Budownictwa po pozytywnym zdaniu obu części egzaminu.
Egzamin na uprawnienia budowlane – na co zwrócić uwagę?
Głównie powinno się zaznaczyć że uprawnienia w branży budowlanej to uzyskanie nowych kompetencji, a głównie możliwości samodzielnego wykonywania prac technicznych w budownictwie w zakresie projektowania albo kierowania robotami budowlanymi.

Natomiast by podejść do egzaminu na uprawnienia budowlane, powinno się spełnić wymogi, które ustalone są w przepisach prawa budowlanego, a które dotyczą odpowiedniego wykształcenia kierunkowego jak również odbycia stosownie długiego stażu w branży budowlanej. Jeśli kandydat spełnia te warunki, to wtedy może zapisać się na sesje egzaminacyjną, takie sesje odbywają się dwie razy w roku. Warto dodać o tym, aby przygotować się do takiego egzaminu korzystając między innymi z firm szkoleniowych, które upowszechniają swoim klientom bazy aktualnych pytań pojawiających się na kolejnych sesjach egzaminacyjnych. Warto dodać też o tym, że uprawnienia budowlane dzielą się na dwie podstawowe kategorie, a mianowicie uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi oraz do projektowania. W ich obrębie charakteryzuje się jeszcze szereg specjalności, a zatem musimy wybrać także specjalność w zakresie której pragniemy dostać uprawnienia.

Sprawdź: uprawnienia budowlane.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz