Elektryczne ogrzewanie podłogowe – maty grzejne

Jeżeli już zdecydowaliśmy się na elektryczne ogrzewanie podłogowe, to powinniśmy wybrać odpowiednie elementy np takie jak kable grzewcze czy też mata grzewcza pod płytki. Nie powinniśmy się jednakże przejmować, ponieważ aktualnie producenci oferują bardzo zróżnicowany wybór mat, a zatem pewnością uda nam się wybrać matę zarówno pod płytki ceramiczne jak także pod podłogę kamienną czy również drewnianą.
Maty do elektrycznego ogrzewania – na co zwrócić uwagę przy wyborze?
Nie ulega wątpliwości, że mata grzewcza to jeden z najważniejszych elementów całej instalacji elektrycznego ogrzewania podłogowego.

Jest to taki system, w którym nie wykorzystuje się kaloryferów, a ciepło rozprowadzane jest w sposób równomierny po całym pomieszczeniu przez pokrycie podłogowe. W takim systemie należy zastosować odpowiednio wybrane maty, które zalewane są wylewkę samopoziomującą. Warto być świadomym o tym, że folia grzewcza podłogowa powinna posiadać odpowiednie parametry powiązane z pracą. Stąd też konieczne jest wybranie stosownej mocy grzewczej. Taka moc powinna być wybierana przede wszystkim pod kątem rodzaju pokrycia podłogowego, ale też dopasowana do naszych indywidualnych preferencji związanych z komfortem termicznym w pomieszczeniu. W przypadku podłóg kamiennych a także płytek ceramicznych trzeba stosować matę o większej mocy. Mniejsza moc może być stosowana w sytuacji podłóg winylowych czy drewnianych. Należy wspomnieć, że mata grzewcza z termostatem to wygoda użytkowania, ponieważ możemy regulować temperaturę z poziomu aplikacji na smartfonie.

Więcej informacji na stronie: elektryczne ogrzewanie podłogowe.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz