Jak działa pozycjonowanie

Pozycjonowanie stron internetowych to bardzo ważny aspekt wyróżniania się w sieci. Dziś, kiedy internet pełen jest rozmaitych stron, witryn, portali i tak dalej, nie wystarczy po prostu założyć kolejnej strony i dodać tagi meta description i keywords do nagłówka. Potrzebne jest coś więcej i tym właśnie jest pozycjonowanie.

Jest to ogół działań zmierzających do tego, ażeby możliwe było osiągnięcie jak największej pozycji w wynikach wyszukiwarek internetowych typu Wyszukiwarkę. W ten sposób znacznie zwiększamy szansę na to, że potencjalny klient w tej chwili nas zauważy i dzięki temu my zyskamy szansę na zarobek. Ażeby strona mogła dotrzeć na szczyt listy rezultatów wyszukiwania, potrzebne są działania zmierzające do jej optymalizacji pod silniki wyszukiwarek, co z angielskiego zwiemy Search Engine Optimization, w skrócie SEO. Jest to ogół działań, które podjąć musi webmaster na swojej witrynie, tak żeby została ona dostosowana do tego, czego oczekują roboty wyszukiwarek. Dzięki temu witryna osiągnie wyższą pozycję w wynikach, a więc zobaczy ją więcej osób.
To jednak nie wszystko, istotne jest bowiem również dobre linkowanie. O co tutaj chodzi? Otóż algorytmy wyszukiwarek internetowych działają w dużej liczbie przypadków na tej zasadzie, że im więcej w sieci odnośników do danej strony, tym wyżej będzie ona prezentowana na liście wyników, a o to aktualnie nam chodzi. Ale nie ma możliwość być tak, że treści które będą rozsyłane po sieci z linkiem do mojej strony będą bezwartościowe. Przez wiele lat to się udawało, niemniej jednak twórcy wyszukiwarek wpadli w końcu na pomysł zaprojektowania takich algorytmów, które ostatecznie ukróciły tego typu działania. Dziś potrzebne są wysokiej jakości teksty i artykuły, które będą zawierały link do mojej strony, by wyszukiwarka uznała że nie były zamieszczone jedynie po to, ażeby niejako zmylić system. Dlatego także linki powinny znajdować się w artykułach poradnikowych albo tego typu tekstach, pisanych przez człowieka, oraz przede wszystkim unikalnych. O ile wprowadzimy wszystkie przedstawione wcześniej działania w życie, możemy być pewni że na mojej stronie pojawi się duży ruch.
Więcej: tworzenie zaplecza pozycjonerskiego.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz