Dane osobowe a niechciane połączenia

Spora większość z nas korzysta z telefonów komórkowych, które z całkowitą czyli stu procentową pewnością ułatwiają zarówno pracę, jak również załatwianie codziennych spraw czy również utrzymywanie kontaktów towarzyskich. Na prawdę bardzo często jednak zdarza się tak, że przychodzą do nas niechciane połączenia. Warto mieć na uwadze o tym, że mogą być to nie tylko numery niebezpieczne, niemniej jednak także niechciane rozmowy związane np z usługami, którymi jesteśmy zainteresowani.

Stąd też warto korzystać z funkcjonalnych stron internetowych, gdzie znajdziemy aktualne przepisy dotyczące na przykład przepisów prawa związanych z usługą telemarketingu.
Co zrobić gdy dzwonią nieznane numery?
Każdy z nas miał przynajmniej raz problem z nieznanym numerem, który na prawdę bardzo często pojawiał się na wyświetlaczu komórki. Wiele ludzi zastanawia się, co zrobić w tak zaistniałej okoliczności, czy odebrać połączenie, czy raczej nie ryzykować. Warto dodać o tym, że w takich okolicznościach bardzo często dzwonią do nas telemarketerzy, którzy pragną nam zaproponować różne towary a także usługi, niemniej jednak coraz częściej nie są nam potrzebne i nie jesteśmy nimi zainteresowanie. W dodatku konsumenci telefonów komórkowych powinni zdawać sobie sprawę, że w polskim niemal obowiązują konkretne przepisy, które dotyczą zagadnień takich jak numer telefonu a dane osobowe. Mamy prawo między innymi wycofać przedtem udzielone zgody marketingowe. Warto więc być na bieżąco ze własnymi prawami, aby móc zachować się w odpowiedni sposób w przypadku, kiedy na przykład jesteśmy nękani telefonami ze strony telemarketerów.

Dodatkowe informacje: niechciane połączenia.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz