Zabiegi modelujące sylwetkę i nie tylko

Obecnie w klinikach urody możemy liczyć nie tylko na standardowe zabiegi upiększające. Kilka z nas chciałoby posiadać piękniejsze ciało, niemniej jednak nie jest łatwo pozbyć się tłuszczu bez efektów ubocznych.

Istnieją ze stuprocentową pewnością różnorakie zabiegi na odchudzanie. Część z nich używa dobroczynne działanie ciepła. Można więc korzystać ze specjalnej sauny. Niekiedy wykorzystuje się również leczniczą moc roślin – okłady z alg mają przynosić rewelacyjne efekty w sytuacji cellulitu. Znane jest także odsysanie tłuszczu, które jest już zabiegiem bardziej inwazyjnym i nie właściwie każdy może się mu poddać.

Działanie ciepła na tkankę tłuszczową jest zrozumiałe. Co jednakże powiedzieć o działaniu zimna? Czy może rzeczywiście dać odpowiedni efekt, skoro w większości wypadków mówi się, że tłuszcz trzeba wypocić?

Kriolipoliza – zamrażanie tłuszczu to szansa dla osób, które z jakiegoś powodu nie mogą skorzystać z sauny, oczekują szybkich efektów albo po prostu wszelkie inne sposoby zawiodły. W przeciwieństwie do inwazyjnych zabiegów kriolipoliza jest bardzo prosta w przeprowadzeniu i nie powinna powodować żadnych skutków ubocznych, w dodatkui związanymi z chłodem.

Wszystkie zabiegi modelujące sylwetkę posiadają w domyśle powodować odchudzenie. Pod tym względem kriolipoliza de fakto działa. Efekty widać po pierwszym zabiegu, choć nie ujawniają się one zaraz. Następny zabieg można natomiast przeprowadzić dopiero po pewnym czasie. Jak chłód ma możliwość pomagać na odchudzanie? Otóż zimno rozbija komórki tłuszczowe bez powodowania innych uszkodzeń. Organizm usuwa uszkodzone komórki i tym samym kriolipoliza odchudza.

Więcej: zamrażanie tłuszczu.

FacebookTwitterGoogle+Share

One thought on “Zabiegi modelujące sylwetkę i nie tylko

Dodaj komentarz