Witaminy – dowiedz się więcej

Witaminy to związki organiczne, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania ludzi i wielu innych żywych organizmów. Niewątpliwe więc jest, że potrzebują ich zarówno kobiety, jak i mężczyźni, natomiast zapotrzebowanie oraz rola w organizmie nieznacznie się różni. Jaka jest więc rola i funkcje witamin dla facetów?
Choć bez witamin życie nie mogłoby istnieć, to nie należy z nimi przesadzać.

Każda z nich ma bowiem przedział ilości, w którym musimy się mieścić. Niedobór a także nadmiar może niekorzystnie wpływać na pracę organizmu.
Rola i funkcje witamin dla mężczyzn
Witaminy dla facetów są niesłychanie istotne, aby procesy w organizmie zachodziły prawidłowo. Dostarczanie witamin i minerałów z pożywienia albo za pomocą suplementacji jest o tyle istotne, że sami nie jesteśmy w stanie ich wytwarzać. Dlatego zbilansowana, zdrowa dieta jest tak znacząca.
Jeśli mowa o suplementach, są one polecane zwłaszcza osobom aktywnym, które regularnie trenują kilka razy w tygodniu. Choćby w przeciwieństwie do kobiet, mężczyźni przez kompletne życie mają podobne zapotrzebowanie na witaminy, to jednak regularna aktywność fizyczna jeszcze bardziej je zwiększa.
Najważniejsze witaminy dla mężczyzny
Ważne jest, ażeby kontrolować poziom wszystkich witamin w organizmie. Niemniej jednak są także takie witaminy dla faceta, o których poziom trzeba zwłaszcza dbać:
Witamina A pozytywnie wpływa na wzrok, wspomaga wytwarzanie czerwonych krwinek, a także wzmacnia układ immunologiczny.
Witamina E wspomaga krążenie krwi i produkcję nasienia.
Witamina C wzmacnia odporność, wpływa na szybkość gojenia się ran.
Witaminy z grupy B wspomagają utrzymanie dobrej kondycji skóry a także właściwe działanie układu nerwowego.

Źródło: Rola i funkcje witamin.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz