W czym pomoże nam prawnik?

Kancelarie adwokackie oferują szeroki zakres usług, które są świadczone na rzecz osób fizycznych, jak również instytucji a także przedsiębiorstw. Specjalizują się w sporządzaniu opinii prawnych, wniosków a także umów. Bardzo istotną częścią ich działania jest doradztwo prawne, które daje możliwość na rozwianie wątpliwości natury prawnej.

A przy tym, prawnik reprezentuje swojego klienta w sądach oraz urzędach. A więc występuje w jego imieniu w sytuacji sporów sądowych.
W czym pomoże nam prawnik?
Zakres usług kancelarii adwokackich obejmuje różnorodne działy prawne. Są to w głównej mierze sprawy spadkowe, którymi para się spadek prawnik. Dotyczą one kwestii takich jak podział spadku, sprawy o unieważnienie testamentu, o wydziedziczenie czy związane z nabyciem zachowku. Warto mieć na uwadze również, że możemy korzystać z pomocy prawnika w sytuacji nadużyć oraz nieprzestrzegania praw pracowniczych w miejscu pracy. Są to sprawy o mobbing, o odszkodowanie po bezpodstawnym zwolnieniu czy o wypłatę wynagrodzenia, które nie zostało przekazane pracownikowi na czas. Znaczna część spraw dotyczy prawa cywilnego, są to w głównej mierze sprawy alimentacyjne a także rozwodowe. Takimi sprawami zajmuje się rozwód adwokat. Są to także sprawy dotyczące ustalenia ojcostwa, ustanowienia kontaktów z dzieckiem, ustanowienia alimentów, czy sprawy powiązane z podziałem wspólnego majątku współmałżonków. Spora część spraw tyczy się prawa podatkowego a także gospodarczego. Z takich usług korzystają głównie przedsiębiorcy. Bardzo sporo firm korzysta ze stałej współpracy z adwokatem.

Zobacz również: spadek gdynia.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz