Stan surowy, zamknięty, deweloperski – co warto wiedzieć?

Musimy posiadać świadomość, że budowa domu składa się z kilku etapów, które w każdej chwili powinny być wnikliwie wykończone, tak by kolejny przebieg także bez najmniejszych problemów. Początek to w każdej sytuacji stan zero, następnie mówimy o stanie otwartym, zamkniętym oraz na samym końcu stanie deweloperskim.
Etapy tworzenia domu – na co powinniśmy zwrócić uwagę?
Należy pamiętać o tym, że każdy stan budowy domu składa się z konkretnych prac, które powinny być wykonywane w sposób fachowy z zastosowaniem stosownie dobranych materiałów.

Trzeba tutaj rozpocząć od tego, że po ukończeniu stanu zero przychodzi czas na stan surowy otwarty. Na tym etapie konstrukcja budynku powstaje bardzo szybko, wiąże się to z tym, że ukazują się zarówno ściany zewnętrzne, jak także wewnętrzne, budowana jest konstrukcja dachu, montowane jest też pokrycie dachowe czy schody wewnętrzne. Po zakończeniu prac na tym etapie rozpoczynają się prace w dalszym, a mianowicie w stanie zamkniętym. To między innymi instalacja okien, niemniej jednak również parapetów, pojawiają się też drzwi zewnętrzne dzięki czemu nie trzeba budynku zabezpieczać na zimę. Jeśli obiekt wyposażony jest w garaż, to ukazują się także drzwi garażowe. Przy tym, posadzki podłogi a także ściany przygotowane są też do ostatecznych prac wykończeniowych. Po tym etapie jest stan deweloperski, czyli stan, w którym mieszkanie czy również dom wykończony jest pod klucz. Są to ostateczne prace wykończeniowe, które obejmują w głównej mierze malowanie ścian, niemniej jednak też instalowanie podłóg.

Polecamy: https://sobir.pl/stan-surowy-zamkniety-jaki-zakres-prac-obejmuje-ten-etap-budowy-domu/

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz