Skuteczna dezynfekcja, dezynsekcja, a także deratyzacja

Pojawienie się pcheł może oznacza niemałe kłopoty i dyskomfort użytkowania. Skuteczne zwalczenie ich pozwoli prawidłowo funkcjonować, jak również zachować bardzo dobre zdrowie i samopoczucie. Jak pozbyć się pcheł? Czym jest dezynsekcja? Jak przygotować pomieszczenie do procesu zwalczania insektów? Jak pozbyć się pcheł?
Profesjonalne zwalczanie pcheł to powinno nastąpić jak najszybciej, od momentu ich wykrycia.

Pasożyty te z bardzo dużą prędkością rozprzestrzeniają się po pomieszczeniu, przeskakując z sierści zwierzaka na inne obiekty i organizmy żywe. Brak reakcji na ich obecność może przyczynić się do wielu chorób i zakażeń, jak także dyskomfortu i bólu w trakcie codziennego życia zwierząt i ludzi.
Zwalczanie pchły odbywa się najczęściej za pomocą dwóch popularnych metod, którymi są:
metoda opryskowa – polegająca na nanoszeniu adekwatnej cieczy użytkowej na powierzchnie zajęte przez pasożyty. Do techniki tej wykorzystywane są specjalistyczne opryskiwacze oraz preparaty o właściwościach kontaktowo – żołądkowych.
metoda gazowa – usuwanie pcheł za pomocą preparatów chemicznych tworzących opary. Preparaty te występują zazwyczaj w postaci świec dymnych, pojemników samo opróżniających, tabletek czy pastylek.

Jak przygotować powierzchnię do dezynsekcji? Przygotowanie pomieszczenia zależne jest od sposobu działania. Jednak istnieje kilka głównych zasad postępowania przed tym procesem. Kluczowym celem jest przejrzenie całego wnętrza i umiejscowienia największych źródeł szkodników. Następnym krokiem jest zdemontowanie różnego rodzaju cokołów i listew ozdobnych. Ważnym aspektem jest również zabezpieczenie wszelkich przedmiotów użytku codziennego takich jak: sztućce, ręczniki, środki higieny czy artykuły spożywcze.
Źródło informacji: dezynsekcja pcheł.

FacebookTwitterGoogle+Share

One thought on “Skuteczna dezynfekcja, dezynsekcja, a także deratyzacja

Dodaj komentarz