Rehabilitacja po zabiegach

Artroskopia to zabieg wykonywany w celu ocenienia diagnostycznego struktur, na przykład kolana czy barku. Używa się go w sytuacji wystąpienia różnych nieprawidłowości w obrębie danego stawu. Nie jest to zabieg bardzo inwazyjny, a jego przeprowadzenia nie wymaga hospitalizacji.

Jednak staw, który został mu poddany, musi być po zrealizowaniu zabiegu maksymalnie obciążonych. Zalecany jest też szybkie wprowadzenie rehabilitacji.
Rehabilitacja po artroskopii
Należy rozpocząć od tego, że rehabilitacja po artroskopii kolana może trwać wręcz do 3 miesięcy, zależy to od stanu pacjenta oraz szybkości regeneracji. Zaleca się, aby na początku ćwiczenia z fizjoterapeutą odbywały się przynajmniej dwie razy w tygodniu. Szczególnie w przypadku stawu kolanowego czas ma kluczowe znaczenie i im szybciej zaczniemy rehabilitację, tym całkiem dobrze. W sytuacji powrotu do prawidłowego działania stawu kolanowego kluczowe są pierwsze 4 tygodnie, dlatego nie powinno się zwlekać z decyzją o podjęciu rehabilitacji. Oczywiście bardzo duże znaczenie w powrocie do sprawności, ma właściwy wybieranie ćwiczeń o odpowiednim natężeniu oraz częstotliwości. Na podobnych zasadach odbywa się rehabilitacja po artroskopii łokcia. Również w tym przypadku duże znaczenie ma czas a także profesjonalna fizjoterapia pod okiem doświadczonego specjalisty. Czas ma kluczowe znaczenie w przywracaniu funkcjonalności uszkodzonego albo objętego stanem zapalnym stawu, także po operacjach powinno się jak najszybciej zacząć rehabilitację. Przykładem jest szybka rehabilitacja po operacji barku, która daje możliwość na powrót pacjenta do zdrowia.
Sprawdź również informacje na stronie: rehabilitacja po operacji łokcia.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz