Przeglądy techniczne UDT urządzeń dźwignicowych

Trzeba pamiętać, że w przypadku urządzeń dźwignicowych musimy korzystać z usług specjalistycznych firm, które oferują kompleksowe usługi w zakresie montażu a także konserwacji urządzeń tego typu. W związku z tym korzystając z urządzeń takich jak suwnice, żurawie, dźwigniki czy trawersy musimy zgłosić się do firmy, która posiada odpowiednie uprawnienia UDT.
Serwis a także konserwacja urządzeń dźwignicowych – co powinno się mieć świadomość tego?
Przede wszystkim musimy być świadomym, że obsługa a także konserwacja urządzeń transportu bliskiego wymaga odpowiednich uprawnień, które wydawane są przez uzasadniony Urząd Dozoru Technicznego, czyli UDT.

Serwis urządzeń dźwignicowych Konin wykonywany jest przez pracowników posiadających należyte kwalifikacje a także uprawnienia w zakresie złożonego montażu a także serwisowania urządzeń takich jak żurawie czy trawersy. Naprawy urządzeń dźwigowych Konin dotyczą zarówno urządzeń objętych gwarancją jak i pogwarancyjnych, dzięki czemu zyskujemy fachową pomoc w sytuacji z każdego rodzaju sprzętu. Usługi serwisowe obejmują również przygotowanie urządzeń do okresowych obowiązkowych badań UDT. Obejmuje to w głównej mierze sporządzanie dokumentacji urządzeń, która jest poddawana weryfikacji w czasie przeglądu. Warto wspomnieć, że niesprawny sprzęt nie zostanie dopuszczony do pracy. Odbiory UDT Szamotuły umożliwiają w zgodzie z rozporządzeniem Rady Ministrów korzystanie danego sprzętu wyłącznie na podstawie decyzji urzędu dozoru technicznego. Procedura odbioru polega na sprawdzeniu stanu technicznego urządzenia a także zweryfikowaniu dokumentacji.

Więcej: Naprawy urządzeń dźwigowych Konin.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz