Przegląd okresowy

Niestety w ostatnim czasie wszystko nieubłagalnie drożenie, zarówno paliwo jak i części do auta. Także za przegląd okresowy zapłacimy niea dodatkowo.
Zapewne wiemy i pamiętamy o tym, że przegląd diagnostyczny auta opracowujemy corocznie.

Też nowy samochód, który dopiero opuścił salon musi przejść przegląd. Jedynie z konieczności wykonywania przeglądów wyłączone są pojazdy zabytkowe, które wyposażone są w charakterystyczne żółte tablice rejestracyjne. Badanie techniczne auta ma stały charakter i określają to aktualne przepisy prawa.
Aktualna cena za przegląd samochodu osobowego wynosi 98 złotych. Ta cena obowiązuje w całej Polsce. Podczas przeglądu należy też uiścić opłatę ewidencyjną w wysokości około 3 pln. Niemniej jednak, jeżeli już nasz samochód wyposażony jest w gaz to cena za przegląd może się różnić, ponieważ powinno się też przeprowadzić badanie techniczne butli. Więc za przegląd samochodu z instalacją LPG zapłacimy 162 złote.
Jeśli nasz samochód stracił ważne badanie techniczne to na stacji kontroli samochodów można go utworzyć nawet po terminie. Jeżeli termin badania nie został przekroczony o 45 dni to wtedy cena za przegląd nie ulegnie zmianie. Po upływie tego terminu stacja testom samochodów może doliczyć dodatkowe koszta, które są już uzależnione od stacji, w której będziemy wykonywać przegląd techniczny auta. Warto więc pilnować tego terminu, by nie być narażonym na dodatkowe wydatki z tego tytułu. Najlepiej więc ustawić sobie sms przypominający o kończącym się badaniu technicznym pojazdu mechanicznego.

Więcej informacji: stacja diagnostyczna.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz