Profesjonalna rehabilitacja precyzyjnie wykonywana w domu pacjenta

Bez jednej ręki życie jest de fakto niezwykle trudne. Przekonuję się o tym już od pewnego czasu. Jeżdżąc na deskorolce któregoś dnia na nieszczęście tak niefortunnie upadłam, że złamałam lewą rękę.

Ból był nie do opisania. Koleżanka zadzwoniła na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Przyjechała karetka i tym podobne. Potem musiałam swoje odczekać w kolejce, bo tak na nieszczęście funkcjonuje bezpłatna służba zdrowia i tak dalej. Miałam wiele obaw, jak to można wszystko będzie wyglądało. Lekarz powiedział mi, że czeka mnie rehabilitacja… Nie wiedziałam, jak to można wszystko się potoczy. Od tamtej pory bardzo doceniam osoby, które codziennymi muszą borykać się z myślami z ręką. Ludzie, którzy mają do dyspozycji wyłącznie jedną kończynę górną są dla mnie prawdziwymi bohaterami. Szczęściem w nieszczęściu jest fakt, że trafiłam na super rehabilitanta. Nawet nie musiałam do niego dojeżdżać itd. To on przyjeżdżał bowiem do mnie. Na rynku są bowiem takie placówki z fizjoterapii, które świadczą tego typu usługi. Na początku przeszło mi przez myśl, że taka rehabilitacja nie będzie do końca fachowa. Profesjonaliści fizjoterapeutyczni mają jednakże nie tylko i wyłącznie wiedzę i doświadczenie, ale korzystają też z odpowiedniego sprzętu. Wszystko, co najbardziej istotne mają zwyczajnie przy sobie. W ogólności sam proces masażu oraz dodatkowo tej rehabilitacji odbywa się pewnie tak samo jak w zwykłej, stacjonarnej placówce w Gdańsku albo Sopocie.
Dla mnie jednak bardzo dużym ułatwieniem było to, że po prostu nie musiałam nigdzie jeździć itd. Dosłownie sobie nie wyobrażacie, jakie to jest wyzwanie jechać na przykład. zatłoczonym autobusem z ręką, która jeszcze nie jest w adekwatnej kondycji. Nie chciałam przedłużać okresu leczenia, dlatego zdecydowałam się na rehabilitantów, którzy przyjeżdżali do mojego domu. Jeszcze czeka mnie trochę pracy, niemniej jednak jesteśmy już przy samym końcu. Wiem, że teraz na pewno będą musiała bardziej uważać jeżdżąc na deskorolce, bo chociaż ten wypadek daje mi się mocno we znaki, to i tak nie zamierzam rezygnować z tej aktywności.
Zobacz także: proszę to link do ich strony.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz