Podział majątku małżonków – pomoc prawna

Majątek wspólny współmałżonków to w głównej mierze nieruchomości nabyte w trakcie małżeństwa, niemniej jednak również pieniądze zgromadzone na rachunkach bankowych czy też dochody uzyskiwane z pracy zarobkowej oraz dodatkowych źródeł np takich jak umowy o dzieło. Pamiętajmy o tym, że podział majątku musi nastąpić w momencie ustania więzi finansowej wśród współmałżonkami, a więc z mocy prawa po ogłoszeniu rozwodu.
Procedura podziału majątku małżonków – co warto mieć świadomość tego?
Przede wszystkim należy zaznaczyć, że jest to sytuacja, w której warto skorzystać z pomocy doświadczonego adwokata, np takiego jak podział majątku adwokat kielce.

Jest to prawnik, który specjalizuje się w prowadzeniu spraw związanych z podziałem majątku małżonków. Warto tutaj podkreślić, że takie sklepy mogą być rozwiązane na dwa różnorodne sposoby. Może być to postępowanie pozasądowe, a zatem polubowne, kiedy małżonkowie dogadują się w sprawie podziału poszczególnych elementów zaliczanych do majątku wspólnego. Jeśli jednakże do takiego porozumienia z różnorakich względów nie może dojść, to wtedy pozostaje rozstrzygnięcie sprawy podziału majątku przed sądem rejonowym. W tej sytuacji konieczne będzie zgłoszenie odpowiedniego wniosku o podział majątku z wykazem poszczególnych jego elementów a także wartości. Warto dodać o tym, że podział majątku adwokat kielce para się zarówno sprawami polubownymi jak też sądowymi, reprezentując klienta przed odpowiednimi organami czy również sądami, niemniej jednak również organizując odpowiednie pisma wnioski oraz dokumentację.

Źródło: podział majątku adwokat kielce.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz