Osłony okienne – co trzeba wiedzieć?

Stolarka okienna a także osłony stosowane na okna mają bardzo duże znaczenie dla bilansu energetycznego domu. Szczelne okna a także drzwi zapobiegają utracie ciepła z pomieszczeń, przez co zmniejszają rachunki za ogrzewanie w okresie zimowym. Stanowią bez wątpienia wizytówkę domu i pełnią także inne funkcje.

Warto zatem wybierać sprawdzone produkty, na przykład takie oferowane przez firmę atol, która funkcjonuje w branży od wielu lat.
Okna i ich osłony – co trzeba mieć świadomość tego?
Najwyższej jakości okna to nie wszystko. Warto także zadbać o odpowiednie osłony, które w współzależności od rodzaju spełniają różnorakie funkcji. Zewnętrzne rolety stanowią efektywną barierę termoizolacyjną, która zatrzymuje napływ gorącego powietrza latem a także zapobiega utracie ciepła zimą. Stanowią więc bufor termiczny, zapewniający domownikom komfort termiczny. A dodatkowo, rolety stanowią też zabezpieczenie antywłamaniowe, które utrudnia dostanie się do środka. Wśród wielu rozwiązań dedykowanych stolarce okiennej dużym zainteresowaniem cieszą się systemy do zaciemniania okien, takie jak rolety czy markizy. Markizy mogą być stosowane na balkonach a także tarasach i ze znakomitym skutkiem zabezpieczają nie tylko i wyłącznie przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym, ale też wiatrem czy deszczem. Ich poszycie zrealizowane jest z impregnowanego materiału, który odróżnia się odpornością na wilgoć. Dzięki temu markizy są wytrzymałe i będą nam bardzo dobrze służyć przez wiele lat. Rolety mogą być stosowane zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie. Jest to rozwiązanie bardzo często wybierane dla domów a także mieszkań.
Sprawdź również informacje na stronie: serwis rolet katowice.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz