Opał – pellet drzewny

Wciąż wiele osób używa piece, których wykorzystuje się materiały opałowe tj. pellet. Warto wspomnieć jednak o tym, że opał powinien pochodzić tylko ze przetestowanego źródła, a zatem powinien charakteryzować się wysoką kalorycznością, tak aby zapewnić odpowiednią temperaturę w piecu, co przełoży się również na odpowiednią temperaturę w pomieszczeniach w domu czy również w mieszkaniu.
Granulat opałowy najwyższej jakości – co trzeba wiedzieć?
Trzeba głównie wyjaśnić, że pellet drzewny powinien pozostawać wyłącznie z drewna czystego, wysokokalorycznego, nie powinien zawierać w swoim składzie żadnych syntetycznych dodatków, przykładowo takich jak farby, kleje czy także lakiery.

Warto dodać, że ten typ opału wyróżnia się wysoką kalorycznością i powstaje z prasowania pod wpływem wysokiego ciśnienia odpadów, które powstają po obróbce drewna. Jednak powinno być to drewno bardzo wysokiej jakości, tak jak wspomniano wyżej, bez żadnych syntetycznych dodatków klejących. O ile chodzi o pellet, to jest on dostępny w różnorakich wariantach, ponieważ granulat może różnić się określonymi parametrami dotyczącymi np wielkości granulek, niemniej jednak też cech związanych z poziomem wilgotności, zawartością popiołu czy dodatkiem różnych substancji. Warto wybierać tylko produkty najwyższej jakości, które pochodzą od zaufanego producenta a także dostawcy, ponieważ taki opał przełoży się również na komfort użytkowania budynku poprzez utrzymywanie optymalnej temperatury w pomieszczeniach. Warto dodać więc o tym, aby starannie sprawdzać pochodzenie takiego opału.

Zobacz także: pelet wroclaw.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz