Ogrzewanie – folia grzewcza na podczerwień

Folia grzewcza ma użycie głównie w sytuacji ogrzewania podłogowego. Można ją jednakże wykorzystać na inne sposoby. Nie dotyczą one wyłącznie montażu.

Czas sprawdzić najbardziej istotne użycia takiej folii a także jaką najlepiej wybrać do własnego domu. Ogrzewanie jako główna funkcja. Folie grzewcze używa się głównie w ogrzewaniu płaszczyznowym. Składają się na to trzy elementy: fiola PET wzbogacona o elektrodę miedzianą, pastę ze srebra i węgiel nadrukowany na folii. Zapewnia to duże bezpieczeństwo i wytrzymałość. Całkowicie wodoodporna gwarantuje kompletne uszczelnienie w przypadku zakończenia prac z ogrzewaniem. Zasilane są prądem o napięciu stałym albo zmiennym Istnieją również folie grzewcze na podczerwień.

Mało kto wie, że folię taką możemy zastosować też w sytuacji ogrzewania sufitowego lub ściennego. Daje to bardzo duże możliwości w sytuacji na przykład. aut mieszkalnych (tak zwanych kamperów). Folia sama w sobie jest bardzo cieniutka, dzięki czemu nie zajmuje bardzo dużo miejsca.

Jaką folię wybrać? Wszystko uzależniony jest od mocy jednostkowej konkretnego modelu. Sami musimy zaimplementować własne oczekiwania od konkretnego stopnia ocieplenia. Warto poszperać w projekcie domu, który może dać nam ważne wskazówki na ten temat. Zazwyczaj wynosi ona mniej więcej 80W. Im większa powierzchnia zostaje zakryta przez folię, tym powinno się mniej czasu na ogrzanie konkretnego pomieszczenia. Zwiększa to z pewnością komfort mieszkańców domu. Jeżeli wyłącznie decydujemy się na ogrzewanie podłogowe, folia grzewcza powinna być naszym pierwszym zakupem.

Dodatkowe informacje: folia grzewcza.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz