Obróbka chemiczna stali

Preparaty chemiczne przeznaczone do oczyszczania powierzchni stali nierdzewnej, jak też jej wytrawiania a także pasywacji znajdziemy u producentów, którzy oferują rozwiązania bardzo wysokiej jakości charakteryzujące się wysoką skutecznością działania, jak także bezpieczeństwem stosowania. Do najczęściej wybieranych produktów tego rodzaju należy zaliczyć artykuły takie jak bejca trawiąca natryskowa.
Profesjonalna obróbka chemiczna stali – na co zwrócić uwagę?
Nie ulega wątpliwości, że do profesjonalnej obróbki chemicznej stali nierdzewnej trzeba obsługiwać tylko sprawdzone środki oraz preparaty chemiczne, które są bezpieczne, niemniej jednak też z dużą skutecznością oczyszczają powierzchnię stali a także ją wytrawiają.

Na szczęście aktualnie mamy do dyspozycji sporo różnych preparatów, przykładowo takich jak pasywator do stali nierdzewnej. Jest to preparat chemiczny o konsystencji płynnej, który wykorzystywany jest do pasywacji stali. Jest to proces, który polega na przywróceniu biernej warstwy ochronnej stali, która złożona jest przede wszystkim z tlenków chromu. Powinno się pamiętać o tym że stal traci swoje oryginalne właściwości w wyniku obróbki termicznej i mechanicznej. Warto mieć na uwadze także, że wytrawianie stali czy też pasywacja wymagają przestrzegania określonych zasad związanych z taką obróbką chemiczną. Na przykład w sytuacji stosowania preparatów trawiących powinno się je nanosić specjalnymi kwasoodpornymi pędzlami czy aplikatorami. Wynika to z faktu, że w składzie znajduje się kwas azotowy, który ma silne właściwości trawiące.

Dodatkowe informacje: wytrawianie stali nierdzewnej.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz