Namierzanie wycieków

W sytuacji awarii systemu wodno-kanalizacyjnego, jak też ciepłowniczego oraz gazowego powinno się skorzystać z usług firmy, która oferuje kompleksowe a także profesjonalne namierzanie uszkodzeń w systemach rurociągowych, jak też prace naprawcze w tym zakresie. Warto zdawać sobie sprawę, że lokalizacja wycieków łódź obejmuje specjalistyczne metody wykrywające nieszczelności w systemach rurociągowych.
W jaki sposób namierzyć uszkodzenia w rurach?
Należy zaznaczyć, że badanie szczelności kanalizacji wymaga stosowania odpowiednich metod, jak też profesjonalnego sprzętu.

Taki sprzęt może być obsługiwany tylko przez przeszkolonych a także doświadczonych pracowników. Na miejscu awarii w pierwszej kolejności wytwarza się badanie, która pozwala wyznaczyć system rurociągowy, który uległ uszkodzeniu. W kolejnej kolejności konieczne jest wykorzystanie konkretnych metod, które pozwalają jak najdokładniej określić miejsce uszkodzenia, które sprawia wyciek. Wykorzystuje się różnorodne metody, na przykład lokalizację nieszczelności metodą akustyczną, za pomocą geofonu. Używa się też metody oparte na gazie znacznikowym, który jest niepalny oraz bezpieczny. Coraz częściej używa się również kamery inspekcyjne czy substancje barwiące, które szczegółowo pozwalają lokalizować nieszczelności w systemach sanitarnych, jak też materiałach budowlanych. Nowoczesną metodą, która bardzo często wykorzystywana jest w przez profesjonalne firmy, jest namierzanie nieszczelności za pomocą ultradźwięków. Jest to metoda stosowana zarówno w systemach wodnych, jak też gazowych.

Sprawdź: pomiary kamerą termowizyjną.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz