Najpiękniejsze miasta w Polsce – Kraków

Kraków to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. Jest to opinia nie tylko rodaków zamieszkujących nasz kraj, lecz też wielu turystów, którzy mieli okazję zwiedzić największe miasta naszego państwa. Liczne zabytki, piękna natura a także wspaniały klimat przyciąga każdego roku wiele ludzi, którzy pragną na swoje oczy zrealizować zwiedzanie Krakowa.

Jeżeli do tej pory nie odwiedziłeś Krakowa, warto zrobić to jak najszybciej, ponieważ to miasto posiada sporo atrakcji, które zapierają dech w piersiach, jak na przykład. zamek królewski.
Atrakcje Krakowa
W Krakowie miało miejsce wiele wydarzeń historycznych, które znacząco wpłynęły na budowle znajdujące się miejsce oraz szeroko pojęte dotychczasowe atrakcje. Jeśli zastanawiasz się, co spostrzec w Krakowie, to z pewnością jedną z największych atrakcji jest oczywiście Zamek Królewski. Znajduje się on na Wzgórzu Wawelskim. Można powiedzieć, że jest to dosłownie obowiązkowa pozycja do zobaczenia dla każdego turysty. Zwiedzanie Krakowa to na 100 procent niesamowita przyjemność. Na sam Zamek Królewski można zdobyć się Bramą Herbową, która znajduje się od strony Kanonicznej bądź także Bramą Bernardyńską, która położona jest nieopodal Stradomia Kościoła.
Kolejną atrakcją godną uwagi jest także Muzeum Narodowe. Rokrocznie odwiedza je masowe grono turystów z Polski i całego świata. Można w nim znaleźć masowe eksponaty, które dotyczą Stanisława Wyspiańskiego, który oczywiście zalicza się do grona jednych z najbardziej wybitnych krakowskich i polskich artystów.
Zobacz również: zwiedzanie Krakowa.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz