Mata grzewcza pod prysznic

Obecnie coraz popularniejszym rozwiązaniem jest elektryczne ogrzewanie podłogowe, które daje sporo korzyści. Przede wszystkim jest to nowoczesny oraz wydajne systemy grzewczy, w którym ciepło jest równomiernie rozprowadzane po całym pomieszczeniu. Trzeba pamiętać jednak o tym, że do montażu będą nam potrzebne odpowiednie podzespoły oraz komponenty.

Mata grzewcza pod prysznicem to mata, która jest w prawidłowy sposób zabezpieczona przed niekorzystnym działaniem wilgoci w pomieszczeniach mokrych.
Maty grzewcze do pomieszczeń mokrych – na co zwrócić uwagę?
Na początku powinno się podkreślić, że elektryczne ogrzewanie podłogowe może być stosowane także w pomieszczeniach narażonych na działanie wilgoci, a zatem takich jak łazienki czy toalety. Mata grzejna pod prysznic powinna spełniać rygorystyczne normy bezpieczeństwa. Warto więc wybrać produkt, który przeznaczony jest do montażu właśnie w pomieszczeniach mokrych narażonych na działanie wody. Pamiętajmy natomiast o tym, że maty nie mają bezpośredniego kontaktu z wodą w łazience, ponieważ zabezpieczone są przed jej wpływem poprzez wylewkę samopoziomującą jak także warstwę kleju elastycznego, który służy do instalacji ogrzewania. Mata elektryczna pod prysznic powinna charakteryzować się również odpowiednią mocą dostosowaną do naszych preferencji oraz potrzeb. W sytuacji mat stosowanych pod płytki należy wybrać maty o większej mocy niż w przypadku na przykład paneli podłogowych paneli winylowych czy też podłóg drewnianych. Coraz częściej takie maty zasilane są odrębnym obwodem elektrycznym.

Dodatkowe informacje: Mata elektryczna pod prysznicem.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz