Malowanie murali

Sztuka uliczna cieszy się coraz większą popularnością w naszym kraju. Jest to z całą pewnością jeden z najlepszych sposobności na ozdobienie brzydkich bloków oraz murów, które już dawno przeżyły własne zdecydowanie najlepsze lata świetności. Malowanie murali cieszy się też coraz większą aprobatą społeczną.

Jeszcze kilka lat temu większość osób uważała murale za akt wandalizmu , a oprócz tego niszczenia czyjejś własności. Obecnie przepiękne murale miejskie stały się ozdobą miasta i powstają dosłownie specjalne mapy, na których są zaznaczone wszystkie bardzo ważne dzieła sztuki ulicznej. Jeśli zatem poszukujecie sposobu na ozdobienie brzydkiego bloku lub muru, to warto zainwestować swoje środki finansowe w najlepszych artystów, którzy oferują malowanie muralu.
Pierwszym krokiem jest oczywiście stworzenie koncepcji oraz dodatkowo projektu danego muralu, by pasował on do otoczenia. Projektowanie murali nie jest zdecydowanie łatwe i najczęściej wiąże się ze sztuką kompromisów. Z jednej strony artysta musi utworzyć swoje niepowtarzalne dzieło, niemniej jednak z drugiej strony musi działać zgodnie z zamierzeniami klienta. Warto dać dla artysty jak największą sposobność swobody, jednak z uwagi kilka bardzo ważnych kwestii. Każda sztuka powinna głównie łączyć ludzi, a nie ich dzielić. Warto więc upewnić się, że artysta nie sięgnie po kwestie bardzo wrażliwe albo dosłownie obraźliwe dla Polaków. Nie każdy z nas zrozumie mural przedstawiający postacie święte na budynku starego bloku uznając to za zwyczajną profanację symboli religijnych.
Polecam: malowanie murale.

FacebookTwitterGoogle+Share

One thought on “Malowanie murali

Dodaj komentarz