Likwidacja zanieczyszczeń i patogenów – ozonowanie

Dezynfekcja wnętrz użytkowych, lokalów usługowych, jak także domów czy mieszkań jest niezbędna, ażeby móc się cieszyć czystym powietrzem wolnym od alergenów czy drobnoustrojów. Niestety dezynfekcja na prawdę często wiąże się z użyciem silnych środków czyszczących, które źle wpływają na nasze samopoczucie. Drażni nas ich ich silny zapach, zdarza się również, że wywołują zatrucie.

O ile więc interesuje nas bezpieczna metoda skutecznej dezynfekcji, warto zainteresować się opcją, jaką jest ozonowanie mieszkania.
Na czym polega ozonowanie?
Ozon to gaz, który wykazuje silne właściwości dezynfekujące. Eliminuje bakterie, wirusy, pleśnie a także grzyby. Jak wykazano, likwiduje patogeny z 50 razy większą skutecznością niż wykorzystywany do dezynfekcji chlor. W związku z tym ozon stosowany jest też do oczyszczania wody pitnej czy czyszczenia basenów. Co bardzo interesujące, ozonowanie domu pozwala także na usunięcie z niego nieprzyjemnych zapachów pochodzenia organicznego oraz nieorganicznego. Dzięki tej metodzie pozbędziemy się między innymi nieprzyjemnego zapachu dymu papierosowego a także woni spalenizny. Ozonowanie daje możliwość nie tylko na skuteczną i bezpieczną dezynfekcję wnętrz z wszelkiego rodzaju drobnoustrojów i patogenów, niemniej jednak również na odświeżenie powietrza, co korzystnie wpływa na nasze samopoczucie. Takie skuteczne oczyszczanie powietrza podnosi komfort użytkowania domu jak też wpływa na poprawę stanu naszego zdrowia. Jeżeli już więcej niepokoi nas stan powietrza w naszym domu, warto skorzystać z usługi – ozonowanie mieszkania. Zdecydowanie efekt nas zadowoli.

Zobacz: ozonowanie domu.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz