Kuoka krótkoogonowa

Jeżeli już szukamy wiarygodnych a także sprawdzonych informacji na temat różnorakich intrygujących gatunków zwierząt, to ze stuprocentową pewnością warto odwiedzić stronę www, gdzie znajdziemy rzetelnie przygotowane artykuły. Ostatnimi czasy ogromne zainteresowanie wzbudza gatunek kuoka krótkoogonowa, która zamieszkuje Australię oraz znajdujące się w pobliżu wyspy.
Co warto wiedzieć na temat kuoki krótkoogonowej?
Na początku należy wyjaśnić, że zainteresowanie tym zwierzęciem spowodowane jest w głównej mierze obecnością zwiększającej się liczbie memów i zdjęć tego sympatycznego gatunku zwierzęcia.

Powinno się podkreślić, że jest to gatunek należący do rodziny kangurowatych. Jak się okazuje, kuoka jest torbaczem tożsamo jak kangury. Natomiast w przeciwieństwie do kangurów odznacza się niewielkimi rozmiarami, waży około 3 kg. Cechą jedyną w swoim rodzaju tego zwierzęcia jest krótki ogon. Musimy posiadać jednak świadomość, że ze względu na własne niezbyt duże wymiary wcale nie jest to gatunek dopuszczony do hodowli amatorskiej. Wynika to bezpośrednio z faktu, że kuoka krótkonoga zagrożona jest wyginięciem, a tym samym objęta jest również ścisłą ochroną. Bardzo duże zainteresowanie wzbudza także behawior od tego gatunku, ponieważ cechą jedyną w swoim stylu jest to, że samica w przypadku zagrożenia może wykorzystać swoje młode, ażeby stworzyć sobie szansę na ucieczkę. Jest to dość nietypowe zachowanie, które polega na rzucaniu młodymi. Warto być świadomym również o tym, że jest to gatunek, który bardzo dobrze sobie radzi w skomplikowanych warunkach terenowych, a zatem na przykład bez dostępu do wody i jedzenia.

Dodatkowe informacje: kuoka.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz