Kiedy potrzebna jest laweta?

Z usług firm, które oferują holowanie, korzysta się zazwyczaj w wyjątkowych sytuacjach. Do takich zawsze dochodzi z udziałem samochodów.

Bo to obecnie te holuje się za radą lawety. Lawet to specjalny samochód, który umożliwia przetransportowanie samochodu w wyznaczone miejsce, o ile ten nie jest w stanie tam zajechać i nie ma możliwość też być holowany przez inny, zwyczajny samochód. Autolaweta Kłodzko jest niezbędna wówczas, gdy dochodzi do wypadków drogowych. Jeśli te są bardzo poważne, to auta, jakie biorą w nich udział, w bardzo wielu sytuacjach są uszkodzone tak bardzo, że nie można nimi odjechać.
W takich przypadkach konieczne jest wezwanie autolawety. Osoby, które takie usługi świadczą, są dyspozycyjne przez całą dobę. Nie posiada dla nich znaczenia, czy jest blady świt, środek dnia, czy późna noc. Jeżeli już jedynie nie mają w tym czasie innego zlecenia, to od razu ukazują się na wezwanie. Dokładnie tak samo zachowuje się pomoc drogowa Kłodzko. Z usług lawet korzystają osoby na własny koszt, ale bywają i sytuacje, gdy lawet jest udostępniana nieodpłatnie. To najczęściej dotyczy ofiar wypadków. Wtedy koszty lawety pokrywa ubezpieczenie sprawcy wypadku. Nie za każdym razem natomiast holowanie Kłodzko jest konieczne, bo doszło do wypadku. Czasem takie sytuacje wynikają także z awarii, jakim w trakcie jazdy ulegają samochody. Jeśli jest to awaria silnika, to samochód nie jest w stanie dojechać do żadnego warsztatu mechanicznego. Jedynym wyjściem jest holowanie. Nie jest to usługa tania, bo jej cena liczona jest od kilometra.
Źródło: pomoc drogowa Kłodzko.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz