Karnisze metalowe

Nasze posiadamy i babcie nie wyobrażają sobie tego, żeby okno w pokoju czy w kuchni mogło funkcjonować bez firanki. Dla nich stanowi ona jego nieodłączny element.

Tym bardziej, że zwykle posiadamy i babcie lubują się we wzorzystych firanach, które systematycznie piorą, prasują i wieszają w oknach. Posiadają tedy złudzenie, że ich mieszkania są czyste i zadbane. Współcześni młodzi ludzie za firanami już kategorycznie mniej przepadają. Oni w bardzo wielu przypadkach rezygnują z tego, żeby mieć w oknach karnisze, a tym samym nie muszą męczyć się z praniem i wieszaniem firan i zasłon, co wcale nie jest łatwym misją.
Dla ludzi ze starszego pokolenia okno bez firanki jest gołe i niekompletne, a mieszkanie stwarza wrażenie niezamieszkanego albo takiego, w którym ktoś wziął się za porządne sprzątanie. Takie osoby zwykle nie byłyby w stanie przemienić swoich przyzwyczajeń, bo dla nich karnisze sufitowe i umieszczona na nich zasłony i firany zapewniają pewien stopień intymności. Dzięki nim to co dzieje się wewnątrz mieszkania, nie jest widoczne dla ludi, którzy znajdują na się zewnątrz. Poza tym dla nich karnisze są też dekoracja mieszkania, tym bardziej, że właśnie każdy producent karniszy oferuje je w tak wielu kolorach i modelach, że rzeczywiście można wybrać miłe dla oka i ozdobne karnisze, które będą pasowały do każdego wnętrza. I wcale nie ą one tak drogie, jak mogłoby się wydawać. Zazwyczaj karnisz na jedno okno można już kupić za niecałe 100 złotych. Cena karnisza z pewnością jest uzależniona od jego długości. Jest również warunkowana tym, z czego karnisz jest zaprojektowany i jak wykończony.
Więcej: karnisz.

FacebookTwitterGoogle+Share

One thought on “Karnisze metalowe

Dodaj komentarz