Jakie hortensje wybrać do ogrodu?

Urządzanie ogrodu to prawdziwa radość. Należy jednakże wybrać do niego odpowiednie rośliny, które go nie tylko i wyłącznie upiększą, niemniej jednak również świetnie będą sobie radziły w warunkach glebowych. Hortensje ogrodowe są roślinami, które dobrze sobie radzą w różnorakich warunkach, choć najbardziej lubią żyzną glebę a także stanowiska nasłonecznione.

Są jedną z najczęściej wybieranych roślin do ogrodów. Jest to zasługa walorów estetycznych, jak także dość łatwej uprawy. Warto być świadomym natomiast, że dosłownie hortensje wymagają stosowania pewnych zasad pielęgnacji. W związku z tym najlepiej się z nimi zapoznać i pilnie ich przestrzegać, ażeby prezentowały się jak najlepiej w naszym ogrodzie.
Jakie hortensje wybrać do ogrodu?
Bardzo pobudzająca ciekawość odmianą jest Hortensja Phantom, która osiąga do 3 metrów wysokości. Poprzez odpowiednie cięcie może być uformowana w krzew albo nawet drzewko. Kwitnąć zaczyna już w połowie lipca, a kwiaty utrzymują się na krzewie aż do pierwszych przymrozków. Hortensja Bobo pojawiła się w Europie stosunkowo jakiś czas temu, ale w tak niedługim czasie już zdążyła podbić serca wszystkich wielbicieli ogrodnictwa. Cechą jedyną w swoim rodzaju tej odmiany są kwiaty, które przypominają płomienie. Podczas kwitnienia ich kolor zmienia się z białego na różowy. Pędy tej odmiany są bardzo silne, ponieważ utrzymują kwiaty i nie uginają się pod ich ciężarem. Hortensja Moonlight charakteryzuje się kwiatostanem o imponujących rozmiarach. Kwiaty na początku kwitnienia posiadają barwę białą, natomiast wraz z upływem czasu ciemnieją do koloru różowego.

Zobacz także: Hortensja Phantom.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz