Jak pozbyć się rozstępów?

 

które w szybkim tempie przybrały na wadze lub odchudzających się, z rezultatem jojo, które na przekształceń chudną i tyją. Drogerie całe są specyfików mających rozwiązać kłopot – nie w każdym momencie natomiast są one skuteczne. Jeśli systematyczne stosowanie kosmetyków nie likwiduje rozstępów, należy rozpocząć kompleksową pielęgnację, która pozwoli jak najmocniej je rozjaśnić – nie w każdej sytuacji możliwe jest całkowite usunięcie domowymi sposobami.

Pierwszym krokiem w walce z rozstępami powinien być peeling. Nie tylko usunie on martwy naskórek, odsłaniając nowy, niemniej jednak przede wszystkim wygładzi skórę, sprawiając, że wizualnie będzie ona prezentowała się lepiej. Regularnie wykonywany może w ogromnym stopniu rozjaśnić przebarwienia, poprzez ścieranie wierzchniej warstwy naskórka. Dalszym etapem pielęgnacji jest sięgnięcie po balsam lub krem do ciała z aktywnymi składnikami – tutaj świetnie kontroluje się masło shea. Składnik ten odnawia komórki skóry i poprawia jej koloryt, usuwając wszelkie plamy, przebarwienia i podrażnienia. Shea jest w stanie w dużym stopniu zregenerować uszkodzoną skórę. Usuwanie rozstępów to głównie wygładzanie i natłuszczanie skóry, tak, żeby jej warstwa wzmocniła się i nabrała zdrowego kolorytu i blasku.

Trzeba pamiętać, że odpowiednia pielęgnacja zadziała jedynie wtedy, gdy będzie stosowana regularnie. Najlepszy nawet kosmetyk nie zdziała cudów, kiedy będzie używany wyłącznie raz na jakiś czas.

Zobacz też: masło shea.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz