Jak planuję podróżować – moje wakacje

Czy odkładałeś swoje wakacje, ponieważ nie byłeś pewien, czy możesz sobie na nie pozwolić? Tak wiele ludzi nie podróżuje z powodu wysokich kosztów, ale my mówimy nie! Pragniesz dowiedzieć się, jak tanio podróżować dzięki naszym wskazówkom? Istnieją sposoby, by zaoszczędzić środki finansowe i nadal mieć przyjemną wyjazd.
 
Turystyka niskobudżetowa
Doświadczenie kraju jest zdecydowanie najlepsze, gdy zanurzysz się w kulturze, zbadasz otoczenie i poznasz mieszkańców. Może Cię kusić, aby wybrać się na jedną z tych drogich wycieczek, niemniej jednak zazwyczaj nie są one tak autentyczne.

W większości miast jest całe mnóstwo darmowych wycieczek pieszych lub rowerowych, co jest fantastycznym sposobem na zwiedzanie i jednocześnie nawiązywanie znajomości! Jeżeli już podróżujesz samotnie, to takie wydarzenia są jednym z najlepszych sposobności na stworzenie wspaniałych wspomnień i nawiązanie przyjaźni na kompletne życie. Niektóre hostele mogą oferować darmowe doświadczenia, takie jak lekcje gotowania, wycieczki czy zwiedzanie pubów. Jest bez liku darmowych rzeczy, musisz tylko ich poszukać. Co jeszcze zrobić, aby wakacje były jak najtańsze? Unikaj zakupów w miejscach turystycznych – są tam bardzo drogie pamiątki, gadżety, a za butelkę wody w lokalnym sklepie zapłacisz fortunę. To samo dotyczy kupowania biletów na atrakcje turystyczne w ostatniej chwili. Sprawdź kilka lokalnych restauracji i atrakcji, przykładowo na blogach lub podczas rozmów z lokalnymi mieszkańcami, zamiast wybierać te tłumnie odwiedzane przez podróżników – nie tylko i wyłącznie będziesz miał bliższy kontakt z daną kulturą, niemniej jednak też wiele zaoszczędzisz i przywieziesz do domu wyjątkowe wspomnienia. Ustal dzienny budżet i trzymaj się go! Możesz korzystać z przydatnych aplikacji na telefon, w których będziesz zapisywać swoje codzienne wydatki. Ponieważ najczęściej przekraczamy budżet kupując przekąski czy napoje w ciągu dnia, w każdej sytuacji zabieraj ze sobą coś do jedzenia i picia, ażeby nie kusiło Cię codzienne kupowanie lodów, kawy czy kanapek w kawiarni. Podróżowanie wcale nie musi być drogie!
Zobacz również: kiedy są wakacje w Niemczech.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz