Jak działa PRTG?

Jeżeli poszukujemy odpowiedniego rozwiązania przeznaczonego do monitorowania sieci komputerowej w firmie, to z całkowitą czyli stu procentową pewnością warto bliżej zainteresować się popularnym programem PRTG Network Monitor. Jest to oprogramowanie łatwe w obsłudze, które po pobraniu rozpoczyna pracę już w kilka minut i funkcjonuje przez 24h na dobę monitorując całą sieć, a zatem też urządzenia połączone z daną siecią.
Jaki wybrać program do monitorowania sieci w firmie?
Nie ulega wątpliwości, że takie całościowe monitorowanie sieci komputerowej, a zatem także wszystkich aspektów związanych z pracą oraz wydajnością sieci komputerowej, jest funkcjonalnym wyjściem, które usprawnia działanie firmy, jak też umożliwia zwiększyć poziom zabezpieczeń.

Trzeba podkreślić, że oprogramowanie PRTG przeznaczone do monitorowania sieci komputerowych współpracuje z najpopularniejszymi systemami operacyjnymi, a zatem systemami takimi jak Windows czy Linux a także Mac OS. Prócz tego, jest to program, który automatycznie poszukuje wszelkie urządzenia, które łączą się z daną siecią komputerową, a zatem przykładowo komputery, niemniej jednak także urządzenia wielofunkcyjne czy drukarki. Sprawdzane są wszystkich środowiska wirtualne, niemniej jednak też wiadomości mailowe, aplikacje a także bez wątpienia urządzenia. A dodatkowo monitorowanie sieci za pomocą tego efektywnego skryptu oznacza sprawdzanie wielu umiejscowienia. Warto pamiętać również o tym, że jest to oprogramowanie, które wysyła powiadomienia a także monity o wszelkich nieprawidłowościach czy defektach w funkcjonowaniu czy wydajności danej sieci komputerowej.

Więcej informacji: PRTG.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz