Igor Mitoraj – rzeźby

Współczesna rzeźbiarstwo ma wybitnych polskich przedstawicieli takich jak Igor Mitoraj. Jest to artysta, który zasłynął monumentalnymi rzeźbami wykonywanymi między innymi z brązu czy również trawertynu, które gościły w najbardziej znanych globalnie galeriach, w galerii paryskiej czy też mediolańskiej.
Prace Igora Mitoraja – na co zwrócić uwagę?
Nie ulega wątpliwości, że Igor Mitoraj rzeźba to wybitne prace artysty, które zdobyły uznanie krytyków ekspertów oraz kolegów po fachu na całym świecie.

Należy podkreślić, że jego prace były wystawiane w najbardziej znanych galeriach sztuki nowoczesnej oraz współczesnej. Co za tym idzie, jest to artysta znany w całym świecie współczesnego rzeźbiarstwa, który swoją młodość spędził w Polsce, gdzie odebrał staranne wykształcenie artystyczne, a następnie rozpoczął swoją pracę w krajach takich jak Włochy a także Francja. Rzeźby Igora Mitoraja przedstawiają herosów oraz bogów, ponieważ nawiązują do mitologii greckiej oraz rzymskiej, która stanowiła dla artysty największą inspirację. Stąd też znaczną część życia podróżował w głównej mierze po Grecji oraz Włochach, gdzie studiował rzeźby wybitnych artystów rzeźbiarzy ze starożytności. Warto pamiętać o tym, że jeśli jesteśmy zainteresowani sztuką współczesną, a szczególnie rzeźbiarstwem w zrobieniu Igora Mitoraja to na 100 procent warto odwiedzić galerie sztuki nowoczesnej, gdzie będziemy mogli zapoznać się w sposób szczegółowy z jego wybitnymi pracami np takimi jak rzeźba Perseusz, Helios czy też Asklepios. Na 100 procent są to wybitne prace, którym warto się przyjrzeć.

Zobacz więcej: Rzeźby Igora Mitoraja.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz