Ekologiczne odkażanie – ozonowanie

Ozonowanie to innowacyjna forma odkażania, która nie wymaga stosowania chemii. W tej metodzie wykorzystuje się jedynie ozon, czyli silny przeciwutleniacz. Ozon odznacza się bardzo mocnym działaniem bakteriobójczym.

Jest w odkażaniu znacznie szybszy i skuteczniejszy od popularnego chloru. Co więcej, ma zdolność niszczenia nie tylko bakterii, niemniej jednak także niektórych wirusów, pleśni, grzybów, patogenów różnego rodzaju, tlenku węgla roztoczy, a wręcz gryzoni i owadów.
Gdzie stosowane jest ozonowanie?
Stosowanie ozonu do odkażania jest metodą ekologiczną, w związku z tym zakres zastosowania tej metody jest bardzo szeroki. W przeciwieństwie do odkażania z zastosowaniem silnych związków chemicznych, jest to metoda całkowicie bezpieczna i przyjazna środowisku naturalnemu. Trzeba też wspomnieć, że ozonowanie nie tylko niszczy drobnoustroje a także patogeny, niemniej jednak też usuwa źródło nieprzyjemnych zapachów, co ma spore znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania gabinetów lekarskich oraz weterynaryjnych, barów restauracji a także kawiarni. Właśnie dlatego ozonowanie szczecin zyskuje coraz większą popularność, a coraz więcej branż otwiera się na tę nową metodę skutecznego ekologicznego odkażania. Jeśli więc jesteśmy właścicielami lokalu gastronomicznego i tradycyjne metody usuwania zanieczyszczeń nie spełniają naszych oczekiwań, warto korzystać z oferty ozonowanie pomieszczeń szczecin. W ten sposób nie tylko usuniemy najmniejsze z zanieczyszczeń, łącznie z wszystkimi drobnoustrojami, ale pozbędziemy się też nieprzyjemnych zapachów.
Polecam: ozonowanie szczecin.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz