Cięcie w betonie

W sytuacji materiałów bardzo twardych, przykładowo takich jak materiały skalne, granit, marmur, piaskowiec, jak także w sytuacji betonu zbrojonego, asfaltu czy cegły trzeba stosować specjalne urządzenia, takie jak wiertła z tarczami diamentowymi. Warto być świadomym o tym, że wycinanie otworów w betonie za pomocą zwykłej wiertarki doprowadzi nie tylko do uszkodzenia urządzenia, ale też do uszkodzenia betonu.
Jakie techniki stosować w przypadku obróbki betonu?
Ze stuprocentową pewnością cięcie betonu na mokro to rozwiązanie nowoczesne, które jest bardzo często spotykane w sytuacji prac budowlanych takich jak rozbiórki, wyburzenia czy prace wykończeniowe.

Specjalne wiertła diamentowe wyposażone są w system chłodzenia wodą, czyli umożliwiają pracę na mokro, więc w sposób bezpyłowy. Nie powinno zatem dziwić, że coraz częściej wprowadza się takie techniki. Cięcie za pomocą techniki diamentowej dotyczy nie tylko i wyłącznie betonu czy cegieł, niemniej jednak także materiałów skalnych, a więc przykładowo płyt granitowych czy marmurowych. Trzeba pamiętać o tym, że wycinanie ścian, jak również wycinanie otworów w twardych materiałach wymaga stosowania urządzeń wytrzymałych, jak też charakteryzujących się wysoką precyzją zaprojektowania. W ten sposób wykonywane są przykładowo otwory przeznaczone na drzwi, okna, czy również klatki schodowe. Wiercenie w przypadku prac budowlanych realizowane jest nie tylko w ścianach, niemniej jednak też rozmaite podłożach pod różnym kątem, dlatego niezbędne jest stosowanie wyrachowanych technologicznie urządzeń.

Dodatkowe informacje: cięcie betonu na mokro.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz