Ceny wózków inwalidzkich

Wózki inwalidzkie są bardzo drogie, niemniej jednak na szczęście NFZ refunduje coś takiego, więc każda osoba, która potrzebuje takiego wózka, może złożyć stosowne dokumenty i w konsekwencji otrzymać dofinansowanie zakupu takiego wózka. Wózek inwalidzki potrafi kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy pln, zatem standardowe jest, że niewiele kogo byłoby stać na to, ażeby taki wózek kupić sobie własną pracą za swoje środki finansowe.
Tym bardziej, jeżeli już chodzi o dziecko, bo wszakże po jakimś czasie dziecięcy wózek powinno się zmienić na wózek dla osoby dorosłej i w tak zaistniałej okoliczności standardowe jest, że trzeba będzie wydać kolejne środki finansowe.

Wózek inwalidzki elektryczny jest znacznie droższy od wózka manualnego, niemniej jednak za to z całą pewnością bardziej komfortowy i nie należy wkładać siły własnych rąk, ażeby taki wózek się poruszał do przodu. Jednakże im technologia wykonania wózka jest bardziej zaawansowana, tym jego cena bardziej wzrasta. To przekłada się na konieczność dysponowania realnie bardzo wysoką sumą pieniędzy. Na szczęście państwo dba o takie kwestie i w takim wypadku można skorzystać z możliwości pozyskania pieniędzy na zakup takiego wózka. Nie będzie to wcale takie skomplikowane, bo takie środki finansowe dostaje się omal od ręki. Inwalidztwo wymagające jazdy wózkiem jest na tyle spore, że tutaj nie występuje tu problem z odmowami refundacji. Refundacja jest przyznawana w każdym przypadku. Zrefundowany będzie zarówno wózek inwalidzki dla dzieci, jak i ten dla osoby dorosłej. Kwota refundacji w takich okolicznościach sięga w ogromnej liczbie przypadków nawet 100% wartości takiego wózka.
Sprawdź tutaj: skuter inwalidzki.

FacebookTwitterGoogle+Share

One thought on “Ceny wózków inwalidzkich

Dodaj komentarz