Awaryjne otwieranie samochodu

Poruszając się samochodem możemy czasami odnaleźć się w niezbyt komfortowej sytuacji, kiedy przebywamy poza pojazdem a nasze kluczyki są w środku i nie możemy ich zabrać, ponieważ drzwi się zatrzasnęły. O ile posiadamy przy sobie zapasowe, nie pojawia się tu problem. Natomiast w sytuacji, gdy ich nie posiadamy, a najczęściej nie nosimy ich przy sobie, problem staje się poważny.

Jest on jeszcze poważniejszy, kiedy znajdujemy się umiejscowienia oddalonej od naszego miejsca zamieszania o kilkadziesiąt lub wręcz kilkaset kilometrów.
Co zrobić z takiej sytuacji, kiedy trzeba awaryjnie otworzyć auto?
Na pewno nie należy panikować i wybijać szyby, ponieważ wiąże się to z obowiązkiem montażu nowej, a także gruntownym sprzątaniem wnętrza pojazdu. Z całkowitą czyli stu procentową pewnością trzeba ze spokojem podejść do rozwiązania tego kłopotu, no prawdopodobnie że sytuacja już jest bardzo poważna, kiedy w środku znajduje się np małe dziecko, a samochód znajduje się na nasłonecznionym placu i jest wysoka temperatura powietrza. Wówczas realnie nie ma się co zastanawiać, wyłącznie trzeba z zachowaniem środków ostrożności jak najprędzej wybić szybę. Ale najczęściej nie powinniśmy stosować takich ostatecznych rozwiązań, jedynie powinno się poszukiwać pomocy.
Gdzie ją znajdziemy?
W okolicach większych miast nie ma tym większego kłopotu, ponieważ działają tam specjalne firmy, które świadczą usługi w zakresie awaryjnego otwierania aut Pniewy. Doświadczeni fachowcy dokonają bezinwazyjnego włamania do wozu i trudność rozwiązana. Gorzej sytuacja wygląda, kiedy kwestia opisywana powyżej przydarzy się nam na parkingu w małej miejscowości. Niemniej jednak wówczas też jest rozwiązanie, powinno się zwrócić się o pomoc do lokalnego mechanika, który również udzieli wsparcia w awaryjnym otwieraniu auta.

Dodatkowe informacje: otwieranie zamków Pniewy.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz