Rolety i żaluzje – producent

Na ten czas moda na tradycyjne firany i zasłony jest nieco mniejsza. Ze stuprocentową pewnością cały czas spotyka się domy i mieszkania, gdzie takie detale dekoracyjne są wykorzystywane.

Równie w znaczącej liczbie przypadków natomiast rezygnuje się z nich na rzecz posiadania żaluzji czy rolet. W wielu oknach można również spotkać plisy, czyli nowoczesną wersję rolet. W każdym przypadku montuje się je po to, by w przypadku braku zasłon ograniczyć dostęp do wnętrza mieszkań. Ten dostęp tyczy się na pewno ciekawskich oczu osób trzecich. Takie jest jedno z zadań, jakie spełniają plisy, rolety czy żaluzje.
Zakłada się je w oknach także po to, by ograniczyć ilość słońca, jakie dociera do mieszkania. Jeżeli już nie posiada się do dyspozycji zasłon to rolety dzień i noc ze znakomitym skutkiem mogą je zastąpić. Takie są stworzone w ten sposób, że zupełnie inaczej mogą wyglądać na oknie w dzień, a inaczej w nocy. Ze stuprocentową pewnością opcja nocna może być także wykorzystywana za dnia, kiedy całkowicie chce się zasłonić okno. Tego rodzaju rolety charakteryzują się tym, że są to rolety w pasy. Jedne z nich są przezroczyste, drugie na tyle geste, że ograniczają widoczność i z ogromnym skutkiem zasłaniają okna. W współzależności od tego, jak się je ustawi, mogą na oknie wyglądać całkiem inaczej – mogą je zasłaniać w ograniczonym stopniu albo w całym. Działają tożsamo jak żaluzje. Bo te, jeżeli są na oknie rozciągnięte, niemniej jednak nie zasłonięte też w pewnym stopniu je zacieniają. Na tego rodzaju rozwiązania często decydują się osoby, którym tradycyjne metody zasłaniania okien nie przypadają do gustu. I takie, które nie wolą męczyć się z praniem i prasowaniem zasłon i firan.
Dodatkowe informacje: Żaluzje.

FacebookTwitterGoogle+Share

One thought on “Rolety i żaluzje – producent

Dodaj komentarz