Piaskowanie elewacji – doczyszczamy stare mury

Kilkakrotnie przechodząc ulicami naszych miast, przyglądamy się brudnym budynkom z politowaniem. Niektóre wyglądają tak, że sami najchętniej wzięlibyśmy młotek i je zburzyli. Jednak burzenie wcale nie jest konieczne. Zamiast tego polecam postawić na piaskowanie elewacji.

Czy to jeszcze bardziej nie zabrudzi ścian?

Absolutnie nie. Owszem, do piaskowania wykorzystywane jest drobne kruszywo, które w stronę czyszczonej powierzchni napylane jest pod wysokim ciśnieniem. Nie przywiera ono jednak do elewacji, ale uderzając o nią ściera w naturalny metodę przyklejony brud i pozostawia ją zwyczajnie czystą.

Czyszczenie młodych i starych elewacji

Piaskowanie to idealny metodę na czyszczenie elewacji zarówno młodych, w jaki sposób i starych, przy czym przy tych drugich za każdym razem powinniśmy zachować środki ostrożności. Taka powierzchnia może okazać się zbyt delikatną i piaskowanie mogłoby ją zmarnować. W tym celu przeprowadza się też próbę na fragmencie, aby przekonać się, że czyszczenie przyniesie wymierny efekt.

Zabrudzenia bywają różne

I dlatego także piaskowanie może odbywać się wyłącznie przy użyciu materiałów pylistych, w jaki sposób i w połączeniu ich z wodą. Piaskowanie z dodatkiem wody zwiększa skuteczność między innymi w trakcie usuwania zabrudzeń będących rezultatem pożaru. Bardzo łatwe za radą tej metody staje się też usuwanie graffiti. Niestety dziś ten rodzaj sztuki na elewacjach pojawia się często i to niestety ku naszemu niezadowoleniu. Aktualnie jednakże posiadamy skuteczny metodę na usunięcie zaprojektowanych „dzieł” i przywrócenie elewacji jej blasku.

Zobacz więcej: czyszczenie elewacji.

FacebookTwitterGoogle+Share

One thought on “Piaskowanie elewacji – doczyszczamy stare mury

Dodaj komentarz