Niemowlęca wyprawka

 

Gdy dowiadujemy się, że jesteśmy w ciąży w naszej głowie rodzi się wiele pomysłu i pytań. Jak urządzić pokój malucha? Jakie zabawki dla niego wybrać? Jednak priorytetową kwestią jest przede wszystkim właściwa wyprawka dla niemowlaka, w której nie powinno zabraknąć pieluszek jednorazowych, tetrowych oraz dodatkowo flanelowych, chusteczek nawilżanych, mydełka, ręcznika czy kremu przeciwko odparzeniom.

Bardzo istotną kwestię stanowi też dobieranie pierwszych ciuszków dla malucha. W sklepach dziecięcych znajdziemy różnorakie ubranka dla niemowląt, z których część z całkowitą czyli stu procentową pewnością przypadnie nam do gustu. Powinniśmy zakupić wiele ich kompletów, które będą składały się z czegoś blisko ciałka, przykładowo body czy koszulki, a też czegoś dodatkowego, co okryje nóżki niemowlaka, mogą to być na przykład śpioszki. W takim zestawie nie powinno zabraknąć również kaftanika, czyli koszulki rozkładanej, składającej się z dwóch warstw materiału. Długość body i koszulek uzależniony jest od pory roku i pogody lub zwyczajnie od naszych indywidualnych preferencji ubioru dzieci. Dalszym zakupem powinny być cienkie bawełniane czapeczki, które będą doskonałe w pierwszych dniach życia maluszka, a też sprawdzą się przy kąpieli. Waszemu maluszkowi nie może również zabraknąć skarpetek oraz łapek, czyli rękawiczek bez palców.

 

Ciekawym rozwiązaniem przy wyborze ubranek dla malucha mogą się okazać pajacyki dla niemowląt. Zakrywają one całe ciałko maluszka w tym rączki i nóżki, zastępując w tym względzie łapki oraz skarpetki. Analogicznie jak śpioszki pajacyka zakładamy przykładowo na body.

 

Zobacz: pajacyki dla niemowląt.

FacebookTwitterGoogle+Share

One thought on “Niemowlęca wyprawka

Dodaj komentarz