Izolacja kanałów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

Rockwool Klimafix jest innowacyjną izolacją kanałów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Klimafix to samoprzylepna matą lamelowa z wełny mineralnej pokryta zbrojoną folią aluminiową. Mata ta posiada wiele zalet. To co ją głównie odznacza, to metodę montażu. Dzięki fabrycznie nałożonej warstwie kleju (zabezpieczonej folią PE), matę można łatwo i precyzyjnie przymocować bez dodatkowych elementów montażowych (dla gr. ≤40mm) takich jak szpilki samoprzylepne czy talerzyki zaciskowe. Co więcej montaż odbywa się bez dodatkowych narzędzi i bez wykorzystania prądu. Skraca to znacznie czas pracy oraz redukuje koszt izolacji. Dzięki takiemu montażowi eliminuje się ryzyko kondensacji pary wodnej na nieszczelnościach folii aluminiowej w miejscu przebicia szpilką. Eliminuje się także ryzyko korozji kanału w sytuacji zgrzania szpilki do kanału.

Następną charakterystyczną cechą maty Klimafix jest układ włókien prostopadły do podłoża. Układ ten powoduje że mata jest mocna i sprężysta. Posiada on również wpływ na to, że mata nie zmienia osobistej pierwotnej grubości na powierzchniach płaskich, zagięciach i narożnikach.

Maty Klimafix są idealnym rozwiązanem do izolacji termicznej, akustycznej i przeciwkondensacyjnej kanałów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych o dowolnym przekroju. Świetnie sprawdzają się wszędzie tam, gdzie oprócz właściwości izolacyjnych kładzie się nacisk na czas utworzenia i estetykę izolacji.

Rockwool opracował także katalog nakładów rzeczowych KNR nr 9-16 pozwalający precyzyjnie wycenić koszt i czas utworzenia izolacji. Ponadto firma oferuje program Heatrock umożliwiający precyzyjny dobór grubości izolacji w tym izolacji Klimafix.

Sprawdź więcej: rockwool klimafix.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz