Domowe sposoby na przywrócenie blasku Twojej łazience

 

Łazienka i toaleta to dwa pomieszczenia, które powinna cechować nieskazitelna higiena. Nie na darmo mówi się, „jeśli wolisz sprawdzić czystość gospodarza, sprawdź jego łazienkę”.

Nawet, o ile co dzień dbasz o fachowy wygląd tych pomieszczeń, nie unikniesz problemu pojawiającego na się kamienia, czy rdzy. To skutek płynącej w naszych kranach wody o wysokim stopniu twardości. Kiedy te nieestetyczne osady pojawią się w Twojej łazience, nie załamuj rąk. Oto kilka możliwości na pozbycie się dylematu.

Usuwanie kamienia z umywalki i kabiny możemy wytworzyć przy pomocy wszelakiego rodzaju środków. Pierwszym z nich, najprostszym, ale także nie najtańszym, jest wykorzystanie wszelkiego rodzaju, dostępnych na rynku, gotowych odkamieniaczy i odrdzewiaczy. Częstokroć posiadają one wygodną konsystencję żelu, lub pianki. Pozostawiamy je na krótki czas na urządzeniach, które chcemy wyczyścić. Nie spływają zbyt szybko z czyszczonej powierzchni, a oprócz usuwania uporczywych zabrudzeń, dodają armaturze efektownego blasku.

Inną metodą, odrobinę tańszą lub bardziej ekologiczną, jest przykładowo., użycie sody oczyszczonej z dodatkiem octu spirytusowego lub samego octu. Zarówno jeden, jak i drugi składnik, mają właściwości zmiękczające wodę i rozpuszczające kamień. Czyszczone powierzchnie trzeba poddać ich działaniu, na okey. 10-15 minut, po czym wyczyścić szmatką lub miękką szczoteczką.

Podobnym działaniem cechują się boraks (dostępny w aptekach), witamina C w musujących pastylkach, czy kwasek cytrynowy. Najbardziej środkiem czyszczącym zwilżyć szmatkę lub watę i obłożyć nią na przykład. słuchawkę prysznica, czy odpływ w umywalce.

Czym usunąć rdzę? Najbardziej rozpoznawalny odrdzewiacz, który możemy kupić w sklepie spożywczym to napój typu „cola”. Równie właściwie z rdzą, radzi sobie soda oczyszczona z dodatkiem octu. Stosujemy je, jak wszystkie poprzednio opisane środki, zwilżając nim szmatkę i pozostawiając na godzinę albo dłużej na armaturze. Na 100 procent, tu również rynek środków czyszczących proponuje szeroki wachlarz sposobów. Niektóre z gotowych preparatów są bardzo tanie i analogicznie skuteczne, jak te, które bardziej się cenią. Wybór trzeba do Ciebie.

Sprawdź: usuwanie kamienia z umywalki.

FacebookTwitterGoogle+Share

One thought on “Domowe sposoby na przywrócenie blasku Twojej łazience

Dodaj komentarz