Daszek nad drzwi funkcjonalną dekoracją

Każdy dom ma przynajmniej jedną parę drzwi. Wszyscy próbują je specjalnie dekorować, bo wiadomo, że „przy wejściu musi być ładnie”. Ze stuprocentową pewnością, że musi przecież w jaki sposób nas widzą tak nas piszą. Wszystko byłoby należycie, gdyby nie fakt, że ładnie nie znaczy wygodnie. W bardzo wielu sytuacjach mamy lub możemy spotkać u kogoś dekoracje niefunkcjonalne, czyli takie które jedynie przeszkadzają.

W jaki sposób zatem zaprojektować wejście do domu?

Interesującą alternatywą są (coraz mniej popularne) daszki nad drzwi. Kiedyś, w praktyce przed każdym domem musiał być daszek. Służył on po to, żeby można było swobodnie wyjść, przewietrzyć, zapalić papierosa wtedy, kiedy pogoda na to nie sprzyja (deszcz, śnieg, grad).

Daszki -jakie wybrać ?

Chcąc zamontować sobie daszek nad drzwiami albo gdziekolwiek indziej, powinno się zastanowić się jaki rodzaj będzie nam odpowiadał. Wiadomo, że nie wszystko do wszystkiego pasuje, dlatego są różnorodne rodzaje daszków. Od wyboru do koloru. Możemy zamontować daszki drewniane, szklane, metalowe, materiałowe. Te ostatnie w większości wypadków używa się przed wejściem do sklepów.

Zadaszenia nad drzwiami -zalety.

Dużym plusem jest wspomniana poprzednio możliwość schronienia się przed opadami atmosferycznymi. Jest to prawdopodobnie największy atut, ale nie jedyny. Drugim plusem może być opcja ukrycia się przed słońcem -szczególnie latem, gdy słońce ostro świeci i grzeje. Po co wychodzić na słońce, jeśli można wystawić sobie krzesełko pod daszkiem i wygodnie usiąść w cieniu. To tyle o ile chodzi o te efektywne zalety, bo wszak fakt, że daszki nad drzwi są estetyczną dekoracją -jest bezsporny.

Więcej: zadaszenia.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz